O autorce a galerii

„Domy byly vždy součástí mého života a jsou pro mě mnohem více než pouhé stavby. Za jejich okny a fasádami se skrývají nekonečné příběhy, které promítám do svých maleb.“

Slávka Krátká je uznávaná česká malířka s významným působením v zahraničí. Narodila se v roce 1961 a její cesta začala studiem stavitelství – projektování. V oboru působila řadu let a právě tam se prohloubila její láska ke stavbám a zejména domům, které jsou výrazným motivem jejích obrazů.  Vedle své profese se velmi intenzivně věnovala také kresbě. Poté, co se před více než třiceti lety seznámila se svým nynějším manželem, akademickým malířem Lubomírem Krátkým, začala se s jeho pomocí detailněji zabývat technikou kresby a následně také malby. Vybrala si práci s akrylovými barvami. 

Ve svém výtvarném projevu zprvu inklinovala především ke kubismu a abstraktnímu umění. Postupem času se však její díla stále více přibližovala naivnímu stylu, který je Slávce Krátké nejbližší. 

Některá díla autorky lákají do přímořských vesniček a pestrobarevných velkoměst. Druhá naopak vyzdvihují ponuré a ztemnělé večery plné melancholie a nostalgie. V mnohých obrazech naleznete humorné příhody každodenního života ale i imaginární příběhy, které vám na tváři vykouzlí úsměv od ucha k uchu. Ať už je obraz Slávky Krátké jakýkoliv, vždy symbolizuje její snový a místy tak lákavý svět, že v něm zatoužíte strávit alespoň pár okamžiků svého snění.

Slávka Krátká své obrazy poprvé představila veřejnosti v roce 2015 během výstavy v Praze a okamžitě zaznamenala nebývalý úspěch. Zaujala jak české, tak i zahraničí zájemce. Její díla jsou nyní zastoupena v soukromých sbírkách v Evropě, Asii, USA, Kanadě či Austrálii. 

Kromě stálé expozice v Galerii Slávky Krátké své obrazy malířka každoročně vystavuje jak při tuzemských, tak zahraničních výstavách.

Výstavy

  • 2019 - Soho Yard Gallery, Hong Kong, návštěva českého velvyslance pana Juchelky
  • 2019 - Milano Art Gallery, Miláno
  • 2020 - BBA Gallery, Berlín
  • 2020 - Pasáž českého designu, Praha
  • 2021 - The Ven Embassy Row, Washington D.C., návštěva českého velvyslance pana Hynka Kmoníčka
  • 2022 - Royal Beroun Golf Club, Beroun
  • 2022 - EM Studio Gallery, Amsterdam
  • 2023 - Výstavní síň Mánes, Praha
  • 2024 - Port Gallery, Barcelona

Galerie Slávky Krátké - (Jungmannova 18, Praha 1)

Stálá a bezplatná výstava obrazů Slávky Krátké se nachází v její soukromé galerii v centru Prahy na adrese Jungmannova 18. Galerie nabízí místo, kde se můžete nechat inspirovat současným českým uměním a prohlédnout si obrazy naživo.

 IMG_7652

Otevírací doba:

Po-Pá: 11:30-18:30

So: 11:00-16:00

Ne: zavřeno

 

Design Shoptak.cz | Platforma Shoptet