Proběhlé výstavy

Barcelona, Port Gallery, 2024

19. 4. 2024 proběhla vernisáž výstavy Slávky Krátké v Port Gallery v Barceloně. Vernisáže se zúčastnil také diplomat a velvyslanec Libor Sečka. Výstava bude návštěvníkům přístupná  až do 23. 4. 2024.

"Barcelona je jedno z mých nejoblíbenějších měst. Jako milovnice architektury se vždy kochám Gaudího výtvory, které mě nepřestávají fascinovat. Gaudí je zkrátka jednou z mých největších inspirací. Vystavovat své obrazy v Barceloně bylo tedy mým velkým přáním a jsem nesmírně vděčná, že se mi tento sen splnil."

 IMG_7825

IMG_7815_1

Média:

Praha, Výstavní síň Mánes, 2023

V září roku 2023 se konala výstava Slávky Krátké ve výstavní síni Mánes. Vernisáž proběhla 22. 9. a její moderace se ujal herec a moderátor Miroslav Táborský. Slavnostní zahájení svými proslovy obohatily také kurátorka výstavy a autorka projektu ART332 Renáta Mužíková a akademická malířka Ludmila Kaprasová z Nadace českého výtvarného umění. Slavnostního zahájení se zúčastnilo přes 300 návštěvníků a mezi hosty mohl být viděn i například František RIngo Čech.


„Je mi ctí, že jsem si mohla v centru Prahy, v tak významné galerii jako je Mánes, postavit své vlastní městečko. Dojímá mě to a obíhá mě husina. Vidět a slyšet reakce návštěvníků je jako vždy nepopsatelně krásné a všem mockrát děkuji za účast,“ dodala k večeru Slávka Krátká. 

IMG_5410

Média: 

Odkazy na reportáže z výstavy: 

Odkazy na tiskové zprávy informující o zahájení výstavy:

Amsterdam, EM Studio Gallery, 2022

V červenci proběhla výstava Slávky Krátké v Amsterdamu. Slavnostní zahájení se konalo dne 23. 7. 2022


„Mám velkou radost, že se vernisáž natolik povedla a že má tvorba je obsažena v dalších soukromých sbírkách zahraničních sběratelů. Přeji, aby obrazy vykouzlily novým majitelům úsměv na tváři“, vyjádřila se k výstavě malířka Krátká.

IMG_7240

Výstava v Amsterdamu

Beroun, Royal Beroun Golf Club, 2022

Dne 15. 7. 2022 se konala vernisáž v Royal Beroun Golf Clubu. Moderátorem akce byl český herec a dabér pan Miroslav Etzler.


„Děkuji panu moderátorovi a všem hostům za účast. Mám velkou radost, že se vernisáž povedla a má nová tvorba spatřila světlo světa“, dodala malířka Krátká.

Slávka Krátká s moderátorem výstavy Miroslavem Etzlerem

Výstava v Berouně – Města na greenu

Washington D.C., The Ven Embassy Row, 2021

Dne 9. 7. 2021 se konala vernisáž dlouhodobé výstavy v The Ven Embassy Row Washington DC. Hlavním hostem vernisáže byl velvyslanec České republiky v USA Hynek Kmoníček.

Výstava ve Washingtonu D.C

Výstava ve Washingtonu D.C (1)

Praha, Pasáž českého designu, 2020

Po několika úspěšných výstavách v zahraničí představila Slávka Krátká svá díla konečně i v Čechách v Pasáži českého designu. 22. 9. 2020 se konala vernisáž s kurátorkou Renátou Mužíkovou. 

Výstava v Pasáži Českého designu potrvá od března do srpna 2020 na adrese Na Příkopě 860, 110 00 Nové Město.

Média:

Výstava v Praze – Města v pasáži

Výstava v Praze – Města v pasáži (1)

Hong Kong, Soho Yard Gallery, 2019

Slávka Krátká zahájila 6. 5. 2019 svou první samotnou výstavu a to přímo v Hong Kongu. O výstavě více prozradila v rozhovoru pro Novinky.cz.

 IMG_7743

Média:

 

 

Design Shoptak.cz | Platforma Shoptet